#2016-03-18 03:06:43 

Wrzosowa

Użytkownik

Witam. Mam taki problem – od dwóch lat siedzę w domu sama z dzieckiem, podczas gdy mój mąz prawie całe dnie przesiaduje w pracy. Czuję się coraz bardziej samotna i w dodatku opieka nad dwulatkiem prawie 24 godziny na dobę zaczyna mnie przerastać. Czuję się kiepsko psychicznie. Chciałabym z kimś o tym szczerze porozmawiać, najlepiej z osoba, która jest w stanie spojrzec na moją sytuację z boku. Moja rodzina nie widzi problemu, bo uważa, że powinnam się cieszyć z tego, że opiekuję się dzieckiem, patrze jak dorasta itp. A ja nie potrafie się z tego cieszyć i jeszcze bardziej się martwię, bo zaczęłam myśleć, że ze mną jest coś nie tak. Czy powinnam skonsultowac się z psychologiem?
#2016-03-18 05:02:51 

AmbitnaKate

Użytkownik

Myślę, że dobrze będzie, gdy pójdziesz do psychologa, bo on powinien postawić odpowiednią diagnozę psychologiczną. Nie chodzi tutaj o wykrycie jakichś zaburzeń, ale o ocenę twojego funkcjonowania psychicznego. Być może ma ono związek z twoją sytuacją zyciową. Wierz mi, wiele kobiet w takiej sytuacji jak ty miewa podobne mysli i odczucia, ale na ogół się o tym nie mówi. Psycholog powinien poradzić ci, co możesz zrobić, by poprawić swoją sytuację.
#2016-03-18 07:17:27 

KokardaON

Użytkownik

Moja porada to terapia dla par Szczecin jest miastem, gdzie znajdziesz odpowiednich specjalistów prowadzących tego rodzaju terapię. Jest to sposób na przezwyciężenie rozmaitych kryzysów w małżeństwie. A kryzys w związku często wystepuje po urodzeniu się pierwszego dziecka. Sytuacja, gdy kobieta siedzi w domu non stop z dzieckiem, a faceta prawie w ogóle nie ma w domu może źle wpływać na relacje w małżeństwie. A terapeuta podpowie, co zrobić, żeby taką sytuacje w miare możliwości zmienić.
#2016-03-18 09:34:36 

Wrzosowa

Użytkownik

Dzięki za wasze wskazówki. Wolałabym jednak, przynajmniej na początku, indywidualną konsultację z psychologiem zamiast terapii małżeńskiej.
#2016-03-18 11:23:52 

AmbitnaKate

Użytkownik

To ja polecam ci psychoterapię psychodynamiczną , w trakcie której powinnaś lepiej poznac siebie, a także motywy, jakie mają wpływ na twoje myslenie, przeżywanie róznych sytuacji oraz reagowanie na nie.

DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015